Hei!

I dag blir det et fanbrev om to personer/blogger som jeg liker å følge og lese. De skriver tekster som får meg til å reflektere, humre eller bli inspirert. Men først og fremst inspirerer de meg til å skrive både her på bloggen og nyhetsbrevet mitt, samt til å dyrke den kreative siden av meg.

Sardellen

Dette er en svensk blogg som drives av en anonym lege med interesse for mote, miljø, bøker og skriving. Det eneste leserne vet er at hun er lege, bor i Malmø og liker å lese. Ja, og så den detaljen som gjør at jeg går inn der nesten hver dag; hun skriver utrolig godt. Det kan være om hverdagen, helgen, en reise, klær, eller hva som helst. Hun skriver på en så interessant måte at man alltid kommer tilbake for mer. Boktips, moteråd og interiør-vitenskap får man med på kjøpet. Her er bloggen hennes.

Emma Gannon

En utrolig inspirerende dame som bor i London. Hun har skrevet en drøss med sakprosabøker, men også to fine romaner. Jeg elsker å følge med på prosjektene hennes, lese om bokturer til New York, kreative retreats i en engelsk småby og hvordan hun omfavner det kreative livet og gjør det til noe som passer henne. Føg med på hennes Substack The Hyphen.

Nå skal jeg gjøre meg klar for julebord med skrivegruppen min. Den aller beste skrivegruppen man kan ønske seg. Så, nå er de også bittelitt inkludert i fanbrevet mitt, men de fortjener et helt eget innlegg 🙂

Ha en fin første desemberuke!


Kommentarer

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Finn ut mer om hvordan kommentardataene dine behandles.